Jedź Traficarem z Olivia Business Centre

Olivia Bussines Centre, jako pierwsze centrum biznesowe w Trójmieście, podjęło współpracę z firmą Traficar świadczącą usługę wynajmu samochodów na minuty. Dzięki podpisanej umowie w Olivii powstała strefa parkingowa aut Traficara. To kolejne wdrożenie OBC realizowane zgodnie z zasadami ekonomii współdzielenia. Jednym z jej przykładów jest carsharing, który pozwala ograniczyć liczbę pojazdów poruszających się po mieście i aktywnie działać na rzecz ekologii, promując jednocześnie postawy prospołeczne. Badania wskazują, że jeden pojazd carsharingowy zastąpić może nawet 19 aut prywatnych*.


 Olivia Business Centre od lat stawia na niestandardowe rozwiązania transportowe. W centrum biznesowym funkcjonuje już platforma carpoolingowa – wspólne korzystanie z auta w drodze do i z pracy to tylko jedna z propozycji Olivii w zakresie ekologii i oszczędności – kursuje tu specjalny autobus OBC, działają punkty ładowania aut elektrycznych. Do dyspozycji najemców są ponadto setki miejsc parkingowych dla rowerów, szafki oraz prysznice dla cyklistów i rowerowe stacje naprawcze. Od teraz, w ramach współpracy Olivii z firmą Traficar, kompleksowe uzupełnienie oferty stanowi możliwość korzystania z samochodów na  minuty, zarówno przez osoby prywatne, jak i w celach biznesowych.
Traficar działa w Trójmieście od jesieni ubiegłego roku. Od teraz można wypożyczyć auto oraz zakończyć kurs wypożyczonym pojazdem bezpośrednio pod Olivia Business Centre. Centrum przygotowało trzy dedykowane flocie Traficar miejsca parkingowe naprzeciwko budynku Olivia Gate B.


Jak skorzystać z usługi? To proste. Należy pobrać aplikację Traficar; znaleźć najbliższe dostępne auto i je zarezerwować; będąc przy samochodzie (na dojście mamy kwadrans) sprawdzić jego numer boczny i zeskanować QR kod, by otworzyć drzwi. Od tej chwili samochód jest gotowy do jazdy.


Usługa Traficar obejmuje najpopularniejsze dzielnice Gdańska (w tym Śródmieście, Oliwę, Wrzeszcz, Żabiankę, Przymorze, Brzeźno, Osową, Siedlce,) oraz Gdyni (m.in. Gdynię Główną, Obłuże, Chylonię, Redłowo, Karwiny, Dąbrowę, Orłowo czy Mały Kack). Traficara nie zabrakło również w Sopocie. Flota firmy w Trójmieście liczy dziś 300 pojazdów. Usługa działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy.


- Traficar daje nam całodobowy dostęp do samochodu osobowego bez konieczności jego zakupu czy wynajmu miejsca parkowania. Usługa, coraz popularniejsza wśród mieszkańców dużych miast, doskonale wpisuje się w aktualny trend sharing economy, do tego system Traficar jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Co istotne, z pojazdów mogą korzystać i osoby indywidualne i przedstawiciele firm – mówi Marcin Królikowski z działu projektów Olivia Business Centre – To świetna alternatywa dla pojazdów prywatnych oraz służbowych. Jestem przekonany, że rozwiązanie zyska uznanie wśród pracowników Olivii oraz rezydujących u nas firm, dla których ważny jest zrównoważony rozwój i którym zależy na efektywności, także kosztowej.


- Traficar to nie tylko usługa skierowana do osób prywatnych, ale również do firm. Współpraca z zarządcą kompleksu Olivia Business Centre to kolejny przykład tego, że carsharing z powodzeniem może być wykorzystywany w biznesie. Dostępność samochodów Traficar w centrum biurowym zwiększy atrakcyjność lokalizacji, a rezydującym tam firmom pozwoli zoptymalizować koszty transportu. Pracownicy i osoby odwiedzające kompleks zyskają wygodny środek do podróżowania po Trójmieście – mówi Karolina Brzuchala, Specjalista ds. Kluczowych Klientów w firmie Traficar.

Dzięki carsharingowi samochodów na ulicach jest nie tylko mniej, ale są one również znacznie bardziej ekologiczne niż przeciętne auta. Statystyki wskazują, iż prywatne pojazdy, które jeżdżą po polskich drogach należą do najstarszych w Unii Europejskiej. Na koniec 2014 roku więcej niż 10 lat miało prawie 80 proc. zarejestrowanych samochodów osobowych, a 31 proc. było starszych niż 20 lat. Silniki wielu z nich nie spełniają nawet podstawowych norm zanieczyszczeń, czyli normy Euro 1, która obowiązywała od 1993 do 1996 roku. Traficar tymczasem oferuje klientom samochody zgodne z normą Euro 6, która w stosunku do Euro 1 zmniejsza emisję pyłów o ponad 96 proc., a tlenków azotu i węglowodorów o 85 proc.*
*za: „Jak kierowcy mogą walczyć ze smogiem?”, infor.pl, 17 stycznia 2017 r.

Traficar Sp. z o.o. to spółka świadcząca innowacyjną usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Nowoczesna i intuicyjna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie. Od czerwca 2017r. jest również dostępna w Warszawie, od października 2017r. w Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście, a od marca 2018r. na Śląsku i w Zagłębiu.


Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych hubów biznesowych w Polsce działający od 2010 roku. Swój adres ma tu dziś ponad 200 firm, m.in. Alior Bank, Allianz, Amazon, Arrow Electronics, Bayer, Energa, PwC, Ricoh, Sii, ThyssenKrupp. Olivia zapewnia rezydentom optymalne warunki funkcjonowania i rozwoju. Rozumiejąc, że o sukcesie przedsiębiorstwa decydują zróżnicowane czynniki, gwarantuje im – obok najwyższej jakości przestrzeni biurowych – dostęp do obecnych w centrum wyspecjalizowanych firm HR, IT, finansowych, świadczących usługi consultingowe, prawne czy marketingowe. Do dyspozycji najemców pozostają także m.in. 3 centra konferencyjne, centrum medyczne z apteką, studio fitness CityFit, gimnazjum, przedszkole, żłobek, salon urody, notariusz czy punkt ładowania samochodów elektrycznych. Olivia aktywnie wspiera lokalną społeczność, realizuje też liczne projekty służące rozwojowi i integracji pracowników kompleksu. Regularnie odbywają się tu wydarzenia biznesowe, edukacyjne, kulturalne i sportowe. Rocznie jest ich ponad 500.Informacji udziela:
Katarzyna Halicka, PR Manager Olivia Business Centre
tel.: 533 309 771, mail: katarzyna.halicka@oliviacentre.com

Search options:
 —

Your clipboard:info

No items saved to clipboard


Offices Gdańsk | Offices Gdynia | Offices Sopot